Grecki rolnik został nagrany jak zaorywał pole na którym imigranci z Syrii założyli dziki obóz i rozstawili dziesiątki namiotów.

Do zdarzenia doszło w Idomeni, małej greckiej wiosce przy granicy z Macedonią. Właściciel gruntu tłumaczył policji, że musi przygotować pole dla swoich krów.

Na filmie można zobaczyć, jak rolnik jedzie traktorem przez pole gęsto zastawione namiotami, pomiędzy którymi walają się różnego rodzaju odpadki.

Przejazdowi rolnika ze zdumnieniem przyglądali się przybysze z Bliskiego Wschodu, których namioty znikały pod kołami traktora. Grecka policja wkrótce zatrzymała rolnika i kazała mu zaprzestać zaorywania pola.

Imigranci od dłuższego czasu koczują w Idomeni w oczekiwaniu na otwarcie pobliskiej granicy z Macedonią, dokąd pragną się udać. Nic jednak nie wskazuje na to, żeby w dającej się przewidzieć przyszłości granica została otwarta. Tymczasem rolnicy, będący właścicielami pól, na których rozstawiono namioty, chcą uprawiać swoją ziemię. Prowadzi to do napięć między imigrantami, a greckimi farmerami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj