-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Grupy producenckie uratują rolników?

  Najnowsze

  Wczoraj rząd przyjął na posiedzeniu Rady Ministrów projekt noweli ustawy o grupach producentów rolnych i ich związkach oraz o zmianie innych ustaw oraz ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, autorstwa ministra rolnictwa i rozwoju wsi..

  Grupy producencie uratują rolników?, agri24

  Wspólne działania rolników są niezbędne, a uzasadniają to zmiany zachodzące na rynku rolno-żywnościowym, gdyż uczestnictwo w grupach producentów jest skutecznym sposobem na: dopasowanie produkcji do potrzeb odbiorców, korzystne zbycie produktów, obniżenie kosztów produkcji i osiągnięcie większych zysków.

  Rolnicy zrzeszeni w grupie producentów rolnych są w stanie sprostać wyzwaniom gospodarki rynkowej, lepiej dostosowując swoją produkcję do wymagań odbiorcy pod względem jakości, ilości i asortymentu – uważa resort rolnictwa.

  Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, aktualnie w Polsce w zorganizowanych grupach działa ok. 27,6 tys. producentów (przypominamy, że wnioski o dopłaty złożyło blisko 1,35 mln producentów), co uznano za niewiele w porównaniu z innymi państwami Unii Europejskiej, a szczególnie krajami „starej UE”, czyli Francją i Niemcami. 

  Agencja Rynku Rolnego będzie sprawować nadzór nad działalnością grup producentów rolnych, zamiast urzędów marszałkowskich jak jest obecnie.

   

   

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -