Pomysłowość kierowców nie zna granic. Kierowca, który przewoził płyty betonowe, zainstalował pod pojazdem plastikowa butelkę, która miała ukryć wyciek płynów eksploatacyjnych. Była to jedna z wielu nieprawidłowości w tym transporcie, ujawniona podczas kontroli inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

Pojazd został zatrzymany do kontroli w Wójtowie, na drodze krajowej numer 16. Inspektorzy z Delegatury Północno-Wschodniej GITD zwrócili uwagę na sposób przewozu ładunku przez ciągnik z przyczepą. Kierowca transportował płyty betonowe – nie były one jednak zabezpieczone przed przemieszczaniem się. 

Brak zabezpieczenia ładunku był jedną z wielu nieprawidłowości wykrytych podczas kontroli. Pojazd był w fatalnym stanie techniczny. Z ciągnika m.in. wyciekały płyny eksploatacyjne. Kierowca chciał „naprawić” tę usterkę, instalując pod pojazdem… butelkę plastikową. W jednej z opon przyczepy  widoczny był odsłonięty kord opony co mogło doprowadzić do jej rozerwania podczas dalszej jazdy. 

Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy, zatrzymali dowody rejestracyjne ciągnika i przyczepy. Kierowca został ukarany mandatami karnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię