-9.8 C
Warszawa
środa, 29 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  IUNG: susza rolnicza nadal występuje

  Najnowsze

  W jedenastym okresie raportowania tj. od 11 lipca do 10 września 2015 roku, IUNG nadal stwierdza zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski.

  IUNG: susza rolnicza nadal występuje, agri24

  Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą są ujemne na całym terytorium Polski.

  W rozpatrywanym okresie sześciodekadowym, w porównaniu do ubiegłego okresu, zmniejszył się zasięg suszy rolniczej w całej Polsce.

  Chociaż dla upraw jak: rośliny strączkowe, ziemniak oraz krzewy owocowe zagrożenie suszą nadal wystąpiło w wielu województwach w 100% gmin.

   

   

  Susza dla tych upraw występuje we wszystkich województwach kraju, w 2624 gminach (w 85,6% gmin) na 35,2% gruntów ornych.

  W 4 województwach suszę nadal odnotowano w 100% gmin tj. w woj.: lubuskim, łódzkim, opolskim oraz podlaskim. 

  Niewiele mniejsze zagrożenie suszą wystąpiło w 4 kolejnych województwach w woj.: dolnośląskim, wielkopolskim, mazowieckim oraz lubelskim (w ponad 98% gmin). W województwach: świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim, oraz podkarpackim również odnotowano bardzo duże zagrożenie suszą w wielu gminach (w ponad 90%).

  Zobacz również:

   Rolniku poszkodowany przez suszę – złóż wniosek!!

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów