IV Narodowy Dzień Mlecznej Fermy już za nami!

Najnowsze

11 koni utknęło w przerębli. Dramatyczna akcja rolników [VIDEO]

O niewielkiej miejscowości Ulu-Teljak, położonej w południowej części Uralu. A wszystko za sprawą nagrania, które udostępnił w...

Ciągnik zderzył się z ciężarówką. TIR leżał w poprzek drogi [zdjęcia]

Do groźnego wypadku doszło na DK 62. Samochód ciężarowy wywrócił się, blokując drogę na kilka godzin....

Warszawiak ukradł ciągnik. Maszyna miała nadajnik GPS

W niespełna godzinę policjanci odzyskali skradziony na terenie gminy Serock ciągnik rolniczy o wartości 70 tys....

6 września, na Fermie Krów Langowo (Kombinat Rolny w Kietrzu)odbyła sięIVedycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy. Tym razem wydarzenie zgromadziło przeszło 700 uczestników z całego kraju, w tym: prezesów i dyrektorów z dużych i średnich gospodarstw oraz przedstawicieli z Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu, a także Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Nie zabrakło też zagranicznych gości, z takich krajów jak: Czechy, Białoruśczy Ukraina.

Nie da się ukryć, że Narodowy Dzień Mlecznej Fermy, organizowany przez InConventus Group z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno wśród hodowców z całego kraju, jak i specjalistów oraz firm z branży mleczarskiej uczestniczących w wydarzeniu.

Nic w tym dziwnego! To jedyne w skali kraju wydarzenie-szkolenie, mające na celu prezentację rozwiązań poprawiających efektywność gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka. Skierowane jest do hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, przy najwyższej dbałości o zdrowie swoich zwierząt. W IV Narodowym Dniu Mlecznej Fermy wzięło udział łącznie 80 wystawców z całej Polski, a także z Niemiec, Czech i Ukrainy. Partnerami Generalnymi tegorocznej edycji były firmy: 365 FarmNet oraz DuPont Pioneer.

Co czekało na uczestników wydarzenia? Aż 10 prelekcji, wygłaszanych przez najlepszych specjalistów z branży, w specjalnie przygotowanym namiocie konferencyjnym, podczas których poruszane były takie tematy, jak:Innowacje w zakresie zbioru wysokiej jakości kiszonki, Sposoby poprawy jakości kiszonek, Benchmarking w produkcji mleka, Biologiczne wsparcie wysokiej produkcji mleka u krów mlecznych, Komfortowe i higieniczne legowiska,  oraz wiele innych.

Dagmara Chylińska z KST Konsulting

Podczas IV Narodowego Dnia Mlecznej Fermy odbyła się takżekonferencja prasowa, w której udział wzięli: p. Mariusz Sikora (Prezes Zarządu, Kombinat Rolny Kietrz),p. Waldemar Gacek (Wiceprezes Zarządu w OSM Włoszczowa),oraz p. Teresa Kurowska (Dyrektor BiuraOkręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu). Głównym tematem konferencji była aktualna sytuacja na polskim i światowym rynku mleka. Poruszona została również kwestia problemów, z którymi borykają się hodowcy oraz mleczarnie. Należy zaznaczyć, że mimo wszystko, prelegenci patrzyli w przyszłość optymistycznie.

zwiedzanie gospodarstwa

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacji wozów paszowych wiodących marek (Blattin, Faresin – reprezentowany przez firmę FarmTrade, oraz dwóch samojezdnych wozów paszowych używanych na gospodarstwie).Celem prezentacji było porównanieTMR,które przeprowadził dr Zbigniew Lach. Odbyło się takżezwiedzanie fermy krów Langowo z przejściem na poletka doświadczalne, gdzie hodowcy mogli porównać aż 50 odmian kukurydzy na kiszonkę od najlepszych producentów.Do jednej z ostatnich atrakcji należała prezentacja dwóch maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę.

prezentacja maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę

Dzień pełen wrażeń zakończyła coroczna ceremonia wręczenia nagród dla hodowców bydła mlecznego,podczas której ogłoszone zostały wyniki konkursu „Kukurydziane Trofeum”. Zwyciężczynią konkursu została Pani Paulina Głogiewicz.

Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy wzięli udział we wspólnej kolacji, której towarzyszyła zabawa do rytmów muzyki wykonywanej przez zespół „Braxton”.

Kolejna – V edycja Narodowego Dnia Mlecznej Fermy, odbędzie się na gospodarstwie Top Farms Głubczyce w maju 2020 roku. Rejestracja na wydarzenie jest już otwarta.

- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Restrukturyzacja małych gospodarstw – nabór wniosków niebawem

Od 28 lutego do 28 marca 2020 r. rolnicy prowadzący gospodarstwa na terenach objętych afrykańskim pomorem świń,...

Ogromne straty po pożarze w firmie sprzedającej maszyny rolnicze [VIDEO]

Na dwadzieścia milionów złotych wstępnie oszacowano straty po nocnym pożarze w miejscowości Kazimierzówka w województwie lubelskim.Dyżurny Stanowiska Kierowania...

Agrounia znów w stolicy. Protest przed UOKiK. Później rolnicy zablokowali Biedronkę

Członkowie Agrounii dziś najpierw przyszli przed Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Bo to do UOKiKu od co najmniej kilku tygodni ...

Rzeźnie rolnicze – ułatwienia dla rolników

18 lutego 2020 r. wchodzą w życie nowe przepisy, które wprowadzają ułatwienia w zakresie przepisów weterynaryjnych dla podmiotów zamierzających prowadzić...

Duży wzrost sprzedaży nowych ciągników rolniczych

Pierwszy miesiąc 2020 roku pod względem rejestracji nowych ciągników był wyjątkowo dobry porównując go do stycznia 2019 czy stycznia 2018 roku. Zarejestrowano...

Więcej artykułów