Jeździli ciągnikiem z bronią palną i amunicją. Pod zarzutem nielegalnego posiadania broni i amunicji do policyjnego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec i jego 53-letni ojciec. Mundurowi podczas kontroli ciągnika, którym kierował 23-latek ujawnili w kabinie, broń palną samodziałową i trzy sztuki amunicji. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 21.00 w miejscowości Wywłoczka policjanci ze Zwierzyńca zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec. Jego pasażerem, który podróżował na podczepionym do ciągnika wozie, był 53-letni ojciec kierującego. Podczas kontroli pojazdu mundurowi ujawnili w kabinie broń palną tzw. samoróbkę i trzy sztuki amunicji. Pod zarzutem nielegalnego posiadania broni obaj panowie trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymany egzemplarz broni zabezpieczono w policyjnym depozycie. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanych policjanci ujawnili ponadto 115 sztuk amunicji.

Dziś obaj zatrzymani zostaną przesłuchani. Mundurowi wyjaśniać będą w jaki sposób broń została zdobyta i do czego była wykorzystywana. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. Szanowni redaktorzy – broń samodziałowa zdobytą?
    W takim razie – jebać biedę.
    Jeśli to ich samodzielnego rusznikarstwo – miło, że ktoś się tym wciąż para.
    Pozdrawiam serdecznie i milutko wszystkich jebiących system.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj