-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Jest decyzja. Rolnicy dostaną zaliczki dopłat

  Najnowsze

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało projekt rozporządzenia MRiRW w sprawie zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2022 r.

  W § 1 projektowanego rozporządzenia przewidziano, że zaliczki będą realizowane na maksymalnym dopuszczalnym przepisami Unii Europejskiej poziomie 70%. Przy kalkulacji kwoty zaliczki będzie brana pod uwagę powierzchnia gruntów albo liczba zwierząt stwierdzone w ramach kontroli przeprowadzonych na podstawie art. 74 ust. 1–3 rozporządzenia nr 1306/2013 (tj. kontroli administracyjnych oraz – w przypadku wytypowanych gospodarstw – również kontroli na miejscu) jako spełniające warunki do przyznania danej płatności.

  W § 2 pkt 3 projektowanego rozporządzenia przewiduje się wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich od dnia 17 października 2022 r., czyli w najwcześniejszym możliwym terminie wynikającym z przepisów UE (dzień 16 października przypada w niedzielę).

  Wypłata zaliczek na poziomie 70% od dnia 17 października 2022 r. pozwoli w maksymalnym stopniu wykorzystać potencjał tego instrumentu do poprawy płynności finansowej gospodarstw. Uwzględniono przy tym możliwości finansowe budżetu państwa w zakresie prefinansowania zaliczek na poczet płatności ostatecznie finansowanych z budżetu unijnego (tj. zaliczek na poczet: jednolitej płatności obszarowej, płatności za zazielenienie, płatności dla młodych rolników, płatności dodatkowej, płatności do krów, płatności do bydła, płatności do owiec, płatności do kóz, płatności do roślin pastewnych, płatności do roślin strączkowych na ziarno, płatności do buraków cukrowych, płatności do ziemniaków skrobiowych, płatności do pomidorów, płatności do truskawek, płatności do chmielu, płatności do lnu, płatności do konopi włóknistych oraz wsparcia w ramach systemu dla małych gospodarstw) oraz finansowania zaliczek na poczet przejściowego wsparcia krajowego (płatności niezwiązanej do tytoniu i uzupełniającej płatności podstawowej).

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -