-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Jurgiel spotkał się z rolnikami

  Najnowsze

  Wczoraj odbyło się jedne z pierwszych spotkań nowego ministra Krzysztofa Jurgiela z rolnikami z województwa łódzkiego, którzy uczestniczyli w szkoleniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Spotkanie odbyło się w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Jurgiel spotkał się z rolnikami, agri24

  Sztuką jest wydać pieniądze dobrze i efektywnie – powiedział Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa i rozwoju wsi.

  Minister Krzysztof Jurgiel podziękował rolnikom za liczne przybycie do gmachu resortu rolnictwa i zachęcał do aktywnego brania udziału w szkoleniu. Podczas spotkania pracownicy MRiRW przedstawili główne zasady ubiegania się o fundusze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  – Z pierwszych informacji jakie otrzymałem po objęciu resortu rolnictwa wynika, że poprzedni Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 powoli się kończy, a wykorzystanie tych środków zamknie się na poziomie 96-98%. Teraz czas na rozdysponowanie kolejnej perspektywy finansowej. Stąd to szkolenie dla rolników – powiedział minister Krzysztof Jurgiel.  

  Nowy szef resortu rolnictwa dodał jednocześnie, że nie wyklucza pewnych zmian w zatwierdzonym już PROW 2014-2020. – Jest procedura, która pozwala nam na wprowadzenie takich korekt. Będziemy teraz rozmawiać i konsultować się z organizacjami społecznymi, aby zapytać jakich zmian oczekują. Ale szczegóły jeszcze przed nami – podsumował minister Krzysztof Jurgiel.  

  Program Rozwoju Obszarów Wiejskich będzie realizowany przez 15 działań i 35 poddziałań z 6 priorytetów rozwoju obszarów wiejskich. 

  Zobacz również:
  ARiMR przyjęła 1028 wniosków na "Modernizację.."

  Mieszkaniec wsi bogatszy od miastowego i Niemca

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -