-9.8 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Już ponad 300 tysięcy wniosków o dopłaty do nawozów

  Najnowsze

  O pomocy rolnikom mówili wczoraj w gospodarstwie rolnym w Michalinie premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

  – Wierzę w polską wieś, wierzę w polskich rolników. Jako rząd postaramy się zrobić wszystko, aby pomóc polskiej wsi – zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

  Szef rządu przypomniał o zrealizowanych już projektach, zgodnie z obietnicami podczas kampanii wyborczej. Zwrócił uwagę, że już w tym roku gospodarstwa o powierzchni do 30 ha otrzymają płatności obszarowe nieco wyższe od średniej unijnej, a w przyszłym roku dotyczyć to będzie również gospodarstw o powierzchni do 50 ha.

  Premier zwrócił uwagę, że rząd na bieżąco reaguje na pojawiające się zagrożenia. Tak było m.in. w przypadku obniżek podatku VAT na paliwo, na żywność i na nawozy.

  Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podkreślił znaczenie udzielanej rolnikom pomocy, która de facto jest jednocześnie pomocą kierowaną do konsumentów.

  – Na dopłaty do zakupionych nawozów przeznaczyliśmy historycznie rekordową wysokość środków finansowych, blisko 4 miliardy złotych – przypomniał szef resortu rolnictwa.

  Wicepremier Henryk Kowalczyk podkreślił, że ten wysiłek finansowy rządu jest niezbędny, aby w obecnej, trudnej sytuacji wynikającej z wojny w Ukrainie, nie spadła produkcja żywności. Niebezpieczeństwo takiego spadku związane było z obawą o to, że przy bardzo wysokich cenach nawozów rolnicy zrezygnowaliby z ich stosowania, a to w efekcie obniżyłoby plony.

  – O dopłaty do nawozów rolnicy złożyli już ponad 300 tysięcy wniosków, a można je jeszcze składać do końca maja – poinformował wicepremier.

  ŹródłoMRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów