-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kampania na rzecz ochrony migrujących bocianów

  Najnowsze

  Każdego roku od połowy marca do połowy maja bociany białe powracają do naszego kraju ze swoich zimowisk w Afryce południowej. W Polsce bocian biały Ciconia ciconia objęty jest ochroną ścisłą, jednak zanim bociany dotrą do Polski, muszą przelecieć nad terytoriami krajów, w których regularnie odbywają się polowania na migrujące ptaki.

  Ten przykry proceder kwitnie w niektórych krajach śródziemnomorskich i krajach Bliskiego Wschodu, w tym w Libanie, który leży na jednej z głównych tras wędrówek ptaków.

  Aby przeciwdziałać temu Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bejrucie we współpracy z polskimi i libańskimi organizacjami ekologicznymi prowadzi kampanię na rzecz ochrony migrujących ptaków.

  Jednym z jej elementów jest konkurs fotograficzny Foto Hunt skierowany do mieszkańców Libanu, organizowany przez miejscową organizację ekologiczną TERRE Liban, we współpracy z polską ambasadą w Bejrucie. Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie bocianów białych w okresie migracji, a główną nagrodą  kilkudniowy pobyt w Polsce podczas obrączkowania bocianów

  Celem konkursu jest uświadomienie Libańczykom jak ważną rolę w polskiej kulturze odgrywają bociany i popularyzowanie ochrony tego gatunku. Termin nadsyłania prac upływa 21 kwietnia 2015 r.

  Szczegółowe informacje dotyczące konkursu Foto Hunt i jego warunków dostępne są w serwisie MSZ.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -