W środę 13 kwietnia 2016 r. Karol Tylenda został powołany na funkcję Wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Akt powołania wręczył mu dr Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

Po wygranych wyborach parlamentarnych i zamianach kadr w rządowych agencjach miejsce dla Tylendy znalazło się w Centrali ARiMR. Tylenda został tam Wiceprezesem, a dokładnie było to 18 stycznia 2016 r.

Także Tylenda był Wiceprezesem ARiMR zaledwie przez 3 miesiące.

Karol Tylenda urodzony w 1974 roku w Wysokiem Mazowieckiem w województwie podlaskim. Absolwent Wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej na kierunku Eksploatacja Maszyn i Marketing Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Był zastępcą dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. Pracował jako wiceprezes Elewatora Zbożowego Triticarr w Krupcu k. Krasnegostawu i makler giełdowy. Ma również doświadczenie samorządowe. W latach 2002-2008 członek zarządu woj. Podlaskiego, gdzie odpowiadał za wdrażanie funduszy unijnych i był radnym sejmiku województwa podlaskiego. Prowadzi ponadto gospodarstwo rolne w gminie Szepietowo.

Wiceprezes Tylenda jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Poza rolnictwem jego pasją jest sztuka kulinarna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj