W miniony weekend mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali czterech kierujących, w tym trzech pijanych i trzech bez uprawnień. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący ciągnikiem rolniczym, który prowadził pojazd mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie oraz orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowanie z ruchu kierujących „po alkoholu”, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, przez cały miniony weekend funkcjonariusze z łomżyńskiej „drogówki” prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”.

Pod kątem trzeźwości przebadano 414 kierowców, niestety trzech z nich zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący ciągnikiem rolniczym 35 – letni mieszkaniec gminy Nowogród. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 4 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili też, że zatrzymany do kontroli mężczyzna kierował maszyną pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię