-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kolejne biogazownie rolnicze w Podlaskim

  Najnowsze

  Zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 11 sierpnia, zwiększył pulę w konkursie z funduszy unijnych na inwestycje w odnawialne źródła energii i przyznał blisko 2,4 mln zł dofinansowania na budowę dwóch biogazowni w gospodarstwach rolnych.

  W ramach obu inwestycji zostaną kupione i zamontowane kontenerowe mikrobiogazownie rolnicze o mocy 33 kWe i 70,9 kWt. Jedna z nich zostanie wykorzystana w gospodarstwie rolnym w Wierzbowie (gmina Śniadowo), druga – w miejscowości Truszki-Zalesie (gmina Kolno).

  W procesie fermentacji używana będzie wyłącznie gnojowica krów mlecznych hodowanych w tych dwóch gospodarstwach. Część wytwarzanej energii elektrycznej oraz cała energia cieplna będą zużywane w gospodarstwach rolnych w pełni zaspokajając ich potrzeby, a ponad 50 proc. wytworzonej energii elektrycznej będzie wprowadzane do sieci elektroenergetycznej. Dotacja dla każdej z tych inwestycji wyniesie blisko 1,2 mln zł.

  Jak wynika z rejestru biogazowni rolniczych, który prowadzi Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w województwie podlaskim zarejestrowanych jest 11 biogazowni rolniczych, natomiast w całym kraju jest 115 instalacji.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -