Pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II Wojny Światowej został wyorany podczas prac polowych w Smogorzowie w gm. Puławy. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu saperów, którzy sprawdzili teren i podjęli niebezpieczny przedmiot.

Wczoraj w południe puławski dyżurny odebrał telefon z informacją, że w m. Smogorzów w gminie Puławy podczas prac polowych wyorany został niewybuch. Przedmiot miał około metra długości. Policyjny pirotechnik stwierdził, że jest to pocisk artyleryjski.

Na miejsce zostali wezwani saperzy z 34 Patrolu Rozminowania z 1 Dęblińskiego Batalionu Drogowo – Mostowego, którzy sprawdzili teren i zabezpieczyli pocisk. Został on przewieziony w bezpieczne miejsce i unieszkodliwiony.

Niewybuch pocisku artyleryjskiego w m. Dobratycze-Kolonia oraz Hrud.

Do podobnej sytuacji doszło 8 kwietnia br. w m. Dobratycze-Kolonia oraz Hrud. Dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu został powiadomiony, że w miejscowości Dobratycze-Kolonia, podczas wykonywania prac polowych znaleziony został przedmiot przypominający niewybuch.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zabezpieczyli również miejsce, do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. Okazało się, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego kal. 172 mm prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Niewybuch został już zneutralizowany przez wojskowy patrol rozminowania, który sprawdził również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niebezpiecznych przedmiotów.

Tego samego dnia przed godz. 20:00 takie zgłoszenie otrzymał też dyżurny bialskiej komendy. Z przekazanych informacji wynikało, że tu również podczas prac natrafiono na niewybuch. Potwierdziła się także ta informacja.

W tym przypadku niebezpiecznym znaleziskiem okazał się także niewybuch pocisku artyleryjskiego. Policjanci bialskiej prewencji zabezpieczają teren, na którym ujawniono pocisk, do czasu zneutralizowania go przez saperów.

Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię