-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kolejne wzrosty cen jaj

  Najnowsze

  Na skutek ożywienia w handlu, ceny jaj spożywczych w Polsce od czerwca br. pozostają w tendencji wzrostowej. W tygodniu 21-27.09.2015 za 100 szt. jaj trzeba było zapłacić przeciętnie 35,0 zł. Ceny te są o 2 zł wyższe od średniej obserwowanej w I poł. br., jest to również o 7-procent wyższy poziom w ujęciu rocznym.

  Kolejne wzrosty cen jaj, agri24

  Sytuacja na amerykanskim rynku jaj natomiast nie poprawia się. Na skutek pojawienia się ognisk ptasiej grypy wsród stad kur  niosek w Stanach Zjednoczonych od grudnia 2014 r. do chwili obecnej ok. 33 mln kur niosek zostało wybitych.

  Jak podaje Agra Europe, przyczyniło się to do zmniejszenia wielkości stada kur o ponad 25% i znalazło odzwierciedlenie w niższej podaży surowca, który trafił na rynek amerykański. Rynek zareagował na to znacznymi podwyżkami cen. W okresie od kwietnia do czerwca ceny wzrosły blisko 3,5-krotnie do poziomu 2,15 USD za tuzin jaj w stanie płynnym.

  źródło: BGŻ BNP Paribas

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -