-9.8 C
Warszawa
niedziela, 1 sierpnia, 2021

  Kolejny rolnik oszukany. Chciał kupić ciągnik przez Internet i stracił 41 tyś. zł

  Najnowsze

  Na kwotę 41 tys. zł zrobił przelew bankowy 47-latek, który postanowił kupić widziany tylko za pośrednictwem Internetu ciągnik rolniczy. Traktor wystawiony był do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Mimo wpłaconych pieniędzy sprzęt rolniczy do niego nie trafił, a kontakt ze sprzedającym się urwał. Apelujemy o czujność i rozsądek podczas zakupów.

  Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Rykach zgłosił się 47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu na portalu internetowym ciągnika rolniczego. W połowie kwietnia tego roku zainteresował się ogłoszeniem sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił dokonać zakupu. Na podane przez niego konto wpłacił całą wartość ciągnika plus koszty transportu z Holandii. Łącznie kwota ta opiewała na 41 000 zł. 

  Niestety po wpłacie gotówki kontakt ze sprzedającym się urwał, a zakupiony sprzęt rolniczy nie dotarł do pokrzywdzonego.

  Sprawę wyjaśnią policjanci ryckiej komendy, którzy  apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności podczas robienia zakupów za pośrednictwem Internetu. Kodeks karny za oszustwo  przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zamów koszulkę
  kalendarz dostaniesz

  spot_img

  Już 312 przypadków ptasiej grypy

  Główny Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie poinformował o stwierdzeniu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu nr...

  Więcej artykułów