-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Komisja Europejska rozszerzy dopłaty do PSA

  Najnowsze

  Dopłaty będą dotyczyć prywatnego przechowywania masła, odtłuszczonego mleka w proszku (OMP) oraz niektórych serów (lista poszerzona), w celu złagodzenia skutków rosyjskich ograniczeń importowych i ograniczenia negatywnych skutków na rynku wewnętrznym. Komisja potwierdziła również, że okres interwencji publicznej na rynku masła i OMP zostanie przedłużony do końca roku. 

  Komisja Europejska rozszerzy dopłaty do PSA, agri24
  Komisja zapewni środki finansowe na dopłaty do prywatnego przechowywania masła i OMP na pokrycie kosztów przechowywania tych produktów przez 3-7 miesięcy. Projekt aktu wykonawczego zostanie przedstawiony Komisji w przyszłym tygodniu do formalnego głosowania.

  Ze względu na znaczenie niektórych serów w wartości eksportu UE do Rosji (o wartości blisko 1 mld € w roku 2013), Komisja chce rozszerzyć program dopłat PSA w obrębie serów. Dotychczas dotyczyło to tylko serów ChNP / ChOG. Teraz lista ma być dłuższa i ma to związek bezpośredni z zakazem sprzedaży do Federacji Rosyjskiej. Zasady dotyczące PSA serów oraz przedłużenie okresu interwencji będzie podlegać regulacjom aktu delegowanego, które Komisja przedstawi w najbliższym czasie. 
  Dopłaty do prywatnego przechowywania są przewidziane dla masła i odtłuszczonego mleka w proszku w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) na sfinansowanie kosztów czasowego składowania przez okres co najmniej 90 dni – i nie więcej niż 210 dni. 
  Głównymi eksporterami serów z UE do Rosji są Holandia, państwa bałtyckie, Finlandia, POLSKA , Dania, Niemcy, Włochy i Francja. 
  Całkowita wartość eksportu wszystkich produktów mleczarskich do Rosji wynosiła w 2013 roku 2,3 mld euro.

  źródło: Forum Mleczarskie

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Cztery osoby, w tym troje dzieci trafiły do szpitala po zderzeniu kombajnu z samochodem osobowym [zdjęcia]

  Do kolejnego wypadku z udziałem kombajnu doszło w województwie podlaskim. Samochód osobowy zderzył się z kombajnem. Zdarzenie miało miejsce w...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -