Dwa konie uciekły z pastwiska jednemu z gospodarzy i wybiegły na drogę krajową wprost pod nadjeżdżające auta. W wyniku zdarzeń obrażeń ciała doznała jedna osoba, która przewieziona została do szpitala. Uszkodzeniu uległy także pojazdy. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze – podała Lubelska Policja.

Do zdarzenia doszło w minioną niedziele około godz. 21:00 w miejscowości Bezwola na drodze krajowej K-63. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Saab zderzył się z koniem, który nagle wtargnął na jezdnię. Zwierzę zginęło na miejscu. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała pasażerka pojazdu, która przewieziona została do szpitala.  Autem kierował 68-letni mieszkaniec Wołomina.

Drugi koń, który uciekł z pastwiska temu samemu gospodarzowi, wybiegł na krajówkę kilkaset metrów dalej. Tam doprowadził do kolizji drogowej. Zwierzę wbiegło wprost pod nadjeżdżającego opla, którym kierowała 19-letnia mieszkanka gm. Komarówka Podlaska. Tu na szczęście skończyło się na kolizji drogowej i nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię