-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kontrola WIJHARS w spółce Makarony Polskie S.A.

  Najnowsze

  Prezentujemy Komunikat prasowy dotyczący kontroli WIJHARS w spółce Makarony Polskie S.A. opublikowany na stronie Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych po doniesieniach medialnych w zakresie nieprawidłowości w oznaczaniu niektórych partii makaronu i braku kary z tego tytułu.

  1. W spółce Makarony Polskie S.A. WIJHARS w Rzeszowie przeprowadził w 2013 r.
  2 kontrole.

  2. W wyniku przeprowadzonych kontroli 5 partii makaronu bez dodatku jaj, o łącznej masie 19477,3 kg, w 2 partiach o łącznej masie 8948,5 kg wykryto obecność mąki
  z pszenicy zwyczajnej powyżej 10%, podczas gdy producent zadeklarował 100% durum – mąki semoliny.

  3. Odnosząc się do wysokości potencjalnej kary pieniężnej, zwrócić należy uwagę na fakt, że WIJHARS w Rzeszowie na żadnym z etapów postępowania nie wskazywał, że zamierza wymierzyć karę w maksymalnej możliwej wysokości, tj. ok. 13 mln złotych.

  4. W toku prowadzonego postępowania, Wojewódzki Inspektor w Rzeszowie złożył oświadczenie o tym, że zachodzi przesłanka do wyłączenia go z postępowania z mocy prawa, w związku z posiadaniem przez niego akcji skontrolowanej spółki.

  5. W konsekwencji Główny Inspektor podjął wszystkie działania do których był zobligowany w świetle obowiązujących przepisów, w szczególności wyeliminował niewłaściwie prowadzone postępowanie administracyjne przez organ I instancji oraz poinformował Wojewodę Podkarpackiego, będącego bezpośrednim przełożonym WIJHARS w Rzeszowie, o zaistniałej sytuacji, celem podjęcia właściwych działań służbowych względem Wojewódzkiego Inspektora. Między innymi w konsekwencji powyższego Podkarpacki Wojewódzki Inspektor został odwołany z zajmowanego stanowiska.

  Główny Inspektor na każdym etapie działał zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  6. Należy zauważyć, że w 2013 i 2014 roku GIJHARS wielokrotnie wyjaśniał wątpliwości zgłaszane w interpelacjach poselskich wobec sposobu postępowania organów Inspekcji w stosunku do spółki Makarony Polskie S.A.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -