-9.8 C
Warszawa
piątek, 12 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kontrolowali kombajny, ciągniki i maszyny rolnicze

  Najnowsze

  Jak co roku w czasie żniwnym  przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie wyjechali na pola naszego powiatu, by przeprowadzić wizytację i kontrolę kombajnów, ciągników i maszyn rolniczych pracujących podczas żniw.

  Celem tej akcji było sprawdzenie stosowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych podczas prac rolnych i składowania zebranych plonów. Strażacy sprawdzali również stan i czystość elementów maszyn – najbardziej newralgicznych i narażonych na pojawienie się ognia.

  PSP Pleszew

  Jak się okazało, większość pojazdów była znakomicie do żniw przygotowana, a jedyną nieprawidłowością z zakresu przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej, jaką czasem zdarzało się napotykać, był brak ważnych legalizacji znajdujących się w pojazdach gaśnic. Kolejnym etapem akcji było sprawdzenie stosowania zasad obowiązujących przy układaniu stogów lub przechowywaniu ziarna.

  Podczas wizyt przeprowadzono również krótki instruktaż z zasad BHP oraz przepisów przeciwpożarowych i pozostawiono materiały informacyjno – prewencyjne.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Zawalił się strop w oborze. W środku 73 sztuki bydła

  W dniu 5 sierpnia 2022 r. o godzinie 20:27 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Zambrowie wpłynęło zgłoszenie o...

  Więcej artykułów