-9.8 C
Warszawa
niedziela, 26 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kopacz: kierownictwo ANR w Szczecinie zostanie zawieszone

  Najnowsze

  Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu, Premier Ewa Kopacz zapowiedziała we wtorek szczegółową kontrolę w Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) w Szczecinie. „Uważam, że tę sprawę trzeba do końca wyjaśnić” – podkreśliła szefowa rządu nawiązując do ostatnich aresztowań rolników w województwie zachodniopomorskim.

  Kopacz: kierownictwo ANR w Szczecinie zawieszone, agri24
  Fot. Arch. KPRM

  Premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu w Szczecinie podkreślała, że jej rząd zamierza się zająć sprawą ostatnich aresztowań rolników zamieszanych w przetargi organizowane przy udziale Agencji Nieruchomości Rolnych. Szefowa rządu spotkała się we wtorek z trzema przedstawicielami centrali związkowej Solidarność. Rozmawialiśmy na temat tego, co wydarzyło się tu, na Zachodnim Pomorzu, w związku z aresztowaniami rolników – mówiła premier Ewa Kopacz.

  We wtorek zawieszono kierownictwo oddziału ANR w Szczecinie. Będzie wyznaczony pełnomocnik z Warszawy, który będzie zarządzał Agencją i będzie przeprowadzona z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów bardzo szczegółowa kontrola tych wszystkich wydarzeń, które miały miejsce w agencji – poinformowała premier Ewa Kopacz.

  Szefowa rządu dodała, że minister rolnictwa wystąpił oficjalnie na piśmie do prokuratury z poręczeniem za rolników, którzy zostali zatrzymani. W związku z tym minister rolnictwa zwraca się do prokuratury, aby uznała jego poręczenie i żeby rolnicy mogli w innym trybie odpowiadać za ewentualne postawione im zarzuty – mówiła szefowa rządu.

  zobacz również:

   Pyrzyce: Polityczna walka, a w tle zatrzymani rolnicy

   

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów