Policjanci z komendy powiatowej w Sochaczewie, współdziałając z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Korupcją KWP z siedzibą w Radomiu, przedstawili zarzuty w sprawie poświadczania nieprawdy w dokumentach, służących do bezprawnego uzyskiwania wielomilionowych dotacji unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sochaczewie.

Zgromadzony materiał świadczy o nieprawidłowościach związanych z użytkowaniem terenu lotniska, znajdującego się w kompleksie Jednostki Wojskowej w Sochaczewie. Ze względu na to policjanci współdziałali przy śledztwie z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej.

Dowody potwierdzają przypadki, świadczące o poświadczaniu nieprawdy w dokumentacji, dotyczącej  2014 roku, którą posłużono się podczas uzyskiwania dotacji z ARiMR. Ustalono, że jeden z rolników podpisał umowę z dowódcą jednostki wojskowej na wykaszanie terenu, a następnie zawyżył we wnioskach do ARiMR ilość dzierżawionych powierzchni. Na podstawie materiałów zgromadzonych w powyższej sprawie, Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie wszczęła śledztwo.

W ostatnich dniach policjanci przedstawili ustalonemu podejrzanemu zarzut. Mirosławowi G. zarzuca się, że działając w celu uzyskania korzyści majątkowej usiłował doprowadzić Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z/s w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 163 tysiące złotych. Rolnik wystawił dokument poświadczający nieprawdę co do aktualności obowiązywania umowy z jednostką wojskową. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Tytułem zabezpieczenia przyszłych kar i roszczeń dokonano tymczasowego zajęcia mienia ruchomego wartego 66 tys. złotych.

Nadmienić należy, że w sytuacji, gdyby nie stwierdzono nieprawidłowości i wspomniana umowa obowiązywałaby, to łączna wartość uzyskanych przez podejrzanego dopłat wyniosłaby około 1 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj