-9.8 C
Warszawa
piątek, 3 grudnia, 2021
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Krowy potrącone przez pociąg. Jedna utknęła pod wagonem [zdjęcia]

  Najnowsze

  Przed północą w dniu 5 maja br. do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy dotarło niecodzienne zgłoszenie – pociąg osobowy potrącił dwie krowy pomiędzy pierwszym i drugim przejazdem kolejowym w Bierutowie.

  Dyżurny niezwłocznie do zdarzenia zadysponował najbliższą jednostkę ksrg, tj. OSP w Bierutowie – 2 samochody, jak również zastępy PSP z JRG w Oleśnicy, a także samochód ratownictwa technicznego SRt z JRG w Sycowie. Na miejsce udał się również oficer operacyjny Komendy.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pociąg pasażerski relacji Wrocław Główny – Kluczbork uderzył w dwie krowy znajdujące się na torowisku linii kolejowej nr 143. W wyniku zdarzenia jedna z krów leży obok składu pociągu, natomiast druga krowa zlokalizowana jest pod składem w przedniej części pociągu. Pasażerowie oraz obsługa pociągu znajdują się w pociągu (nie odnieśli żadnych obrażeń). Na miejscu obecny był patrol Policji.

  Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działania strażaków skupiły się w głównej mierze na określeniu zamiaru taktycznego, co do możliwości wykonania dostępu i ewakuacji krowy spod pociągu, jak również dalszego postępowania, co do osób znajdujących się w pociągu.

  Równocześnie, przez dyżurnego SK KP PSP w Oleśnicy, skontaktowano się lekarzem weterynarii w celu określenia dalszego postępowania z poszkodowanymi zwierzętami. Właściciel bydła był na miejscu zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii dokonał oceny stanu zwierząt.  Przystąpiono do działań ratowniczych związanych z wydobyciem krowy, w tym celu użyto sprzętu pożarniczego a także sprzętu właściciela bydła. We współpracy z maszynistą pociągu, który przemieścił skład o kilka metrów, zrealizowano dostęp do zwierzęcia i ewakuowano je przy pomocy pasów transportowych poza torowisko.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Bedzie pomoc finansowa w postaci dopłaty 1000 zł do jednej lochy

  Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). –...

  Więcej artykułów