niedziela, 13 czerwca, 2021
-9.8 C
Warszawa

  Krowy potrącone przez pociąg. Jedna utknęła pod wagonem [zdjęcia]

  Najnowsze

  Przed północą w dniu 5 maja br. do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy dotarło niecodzienne zgłoszenie – pociąg osobowy potrącił dwie krowy pomiędzy pierwszym i drugim przejazdem kolejowym w Bierutowie.

  Dyżurny niezwłocznie do zdarzenia zadysponował najbliższą jednostkę ksrg, tj. OSP w Bierutowie – 2 samochody, jak również zastępy PSP z JRG w Oleśnicy, a także samochód ratownictwa technicznego SRt z JRG w Sycowie. Na miejsce udał się również oficer operacyjny Komendy.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pociąg pasażerski relacji Wrocław Główny – Kluczbork uderzył w dwie krowy znajdujące się na torowisku linii kolejowej nr 143. W wyniku zdarzenia jedna z krów leży obok składu pociągu, natomiast druga krowa zlokalizowana jest pod składem w przedniej części pociągu. Pasażerowie oraz obsługa pociągu znajdują się w pociągu (nie odnieśli żadnych obrażeń). Na miejscu obecny był patrol Policji.

  Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działania strażaków skupiły się w głównej mierze na określeniu zamiaru taktycznego, co do możliwości wykonania dostępu i ewakuacji krowy spod pociągu, jak również dalszego postępowania, co do osób znajdujących się w pociągu.

  Równocześnie, przez dyżurnego SK KP PSP w Oleśnicy, skontaktowano się lekarzem weterynarii w celu określenia dalszego postępowania z poszkodowanymi zwierzętami. Właściciel bydła był na miejscu zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii dokonał oceny stanu zwierząt.  Przystąpiono do działań ratowniczych związanych z wydobyciem krowy, w tym celu użyto sprzętu pożarniczego a także sprzętu właściciela bydła. We współpracy z maszynistą pociągu, który przemieścił skład o kilka metrów, zrealizowano dostęp do zwierzęcia i ewakuowano je przy pomocy pasów transportowych poza torowisko.

  - Reklama -
  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  Czytaj również

  Już tylko miesiąc na złożenie e-wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe

  Czasu na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe finansowane z PROW coraz mniej. Wydłużony termin mija 17 czerwca,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -