-9.8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021

  Krowy potrącone przez pociąg. Jedna utknęła pod wagonem [zdjęcia]

  Najnowsze

  Przed północą w dniu 5 maja br. do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Oleśnicy dotarło niecodzienne zgłoszenie – pociąg osobowy potrącił dwie krowy pomiędzy pierwszym i drugim przejazdem kolejowym w Bierutowie.

  Dyżurny niezwłocznie do zdarzenia zadysponował najbliższą jednostkę ksrg, tj. OSP w Bierutowie – 2 samochody, jak również zastępy PSP z JRG w Oleśnicy, a także samochód ratownictwa technicznego SRt z JRG w Sycowie. Na miejsce udał się również oficer operacyjny Komendy.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pociąg pasażerski relacji Wrocław Główny – Kluczbork uderzył w dwie krowy znajdujące się na torowisku linii kolejowej nr 143. W wyniku zdarzenia jedna z krów leży obok składu pociągu, natomiast druga krowa zlokalizowana jest pod składem w przedniej części pociągu. Pasażerowie oraz obsługa pociągu znajdują się w pociągu (nie odnieśli żadnych obrażeń). Na miejscu obecny był patrol Policji.

  Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działania strażaków skupiły się w głównej mierze na określeniu zamiaru taktycznego, co do możliwości wykonania dostępu i ewakuacji krowy spod pociągu, jak również dalszego postępowania, co do osób znajdujących się w pociągu.

  Równocześnie, przez dyżurnego SK KP PSP w Oleśnicy, skontaktowano się lekarzem weterynarii w celu określenia dalszego postępowania z poszkodowanymi zwierzętami. Właściciel bydła był na miejscu zdarzenia. Przybyły na miejsce lekarz weterynarii dokonał oceny stanu zwierząt.  Przystąpiono do działań ratowniczych związanych z wydobyciem krowy, w tym celu użyto sprzętu pożarniczego a także sprzętu właściciela bydła. We współpracy z maszynistą pociągu, który przemieścił skład o kilka metrów, zrealizowano dostęp do zwierzęcia i ewakuowano je przy pomocy pasów transportowych poza torowisko.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Jak przygotować opony rolnicze do sezonu.

  Przygotowanie opon rolniczych do sezonu Sezon zimowy jest najlepszym czasem na to, by przeprowadzać podstawowe prace konserwacyjneprzy pojazdach rolniczych. Niesprzyjające...

  Więcej artykułów