Kryminalni namierzyli złodziei. Ukradli ciągnik za 180 tys. zł

Najnowsze

Jest zgoda na odstrzał 1465 bobrów na Mazowszu

arządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, które weszły w życie w styczniu br., są kontynuacją zarządzeń...

Cena mleka w skupie spadła

W styczniu 2020 r. w stosunku do grudnia 2019 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły...

„Krowa plus” z podpisem prezydenta. Nowe dopłaty dla rolników

21 lutego 2020 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia z dnia 23 stycznia 2020 r....

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali 27 i 54-latka podejrzanych o dokonanie kradzieży ciągnika z terenu jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno na początku grudnia br. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie warte 180 tysięcy złotych.

W nocy 6 grudnia br. z terenu jednego z przedsiębiorstw w gm. Zbójno pow. golubsko-dobrzyński skradziony został ciągnik rolniczy, którego wartości pokrzywdzony wycenił na kwotę 180 000zł.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, na podstawie zebranych materiałów, ustalili że skradziony ciągnik może znajdować się w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie lipnowskim. We wtorek (17.12.2019) policjanci postanowili zweryfikować tą informację i udali się do wytypowanego gospodarstwa rolnego.

Będąc na miejscu potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia. W jednym z garaży odnaleźli skradziony ciągnik. W sprawie tej zatrzymani zostali dwaj podejrzewani o kradzież, w wieku 27 i 54-lata. Wczoraj (18.12.2019) po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży ciągnika rolniczego.

Skradzione mienie wróciło już do rąk właściciela. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Golubiu – Dobrzyniu

- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Osobówka wbiła się w ciągnik z przyczepą

W piątek o godzinie 18:27 strażacy z OSP KSRG Pleszew zostali zaalarmowani do zdarzenia na DK-12...

8 państw za wyrównaniem dopłat

Osiem krajów Europy Środkowo–Wschodniej podpisało w Warszawie deklarację w sprawie finansowania WPR, w tym płatności bezpośrednich.

Rusza kolejna edycja konkursu KRUS. Do wygrania ciągnik rolniczy

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (następca...

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje...

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe...

Więcej artykułów