-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Kto zostanie ministrem rolnictwa?

  Najnowsze

  Wczoraj odbyły się wybory do polskiego parlamentu. Z dużą przewagą wygrała partia Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość. Jak będzie wyglądał nowy rząd? Kto zostanie nowym ministrem rolnictwa?

  kto będzie ministrem rolnictwa Agri24

  Od dłuższego czasu krążą informację, że w przypadku wygrania przez PiS i tworzenia nowego rządu funkcję ministra rolnictwa może piastować Krzysztof Jurgiel. Jurgiel to poseł na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji, senator V kadencji, były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, były prezydent Białegostoku. W obecnej kadencji Sejmu przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

  Kolejnym kandydatem na funkcję po Marku Sawickim może być Jan Krzysztof Ardanowski. Od 2005 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, od 2007 do 2010 doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa, poseł na Sejm VII kadencji.

  Trzeci z naszych propozycji to Henryk Kowalczyk. W naszej ocenie to własnie Kowalczyk może zostać nowym ministrem. Kowalczyk to polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, od 2006 do 2007 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Jakie są Wasze opinie dotyczące tych kandydatur?

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  kiedyś i teraz Kiedyś i Teraz – Żniwa

  Rolnik zginął od eksplozji niewybuchu

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -