-9.8 C
Warszawa
sobota, 25 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  List ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego do senatora Jerzego Chróścikowskiego

  Najnowsze

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki w piśmie do Jerzego Chróścikowskiego przewodniczącego senackiej komisji rolnictwa i rozwoju wsi zwrócił uwagę na konieczność przyśpieszenia przez Senat prac nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz ustawą o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Szybkie przyjęcie przez Senat pierwszej z tych ustaw ma ogromne znaczenie dla rolników w związku z trwającą walką z afrykańskim pomorem świń. Rozwiązania zaproponowane w ustawie pozwolą na podniesienie poziomu bioasekuracji w gospodarstwach, w których utrzymywane są zwierzęta wrażliwe na ASF.

  Druga ustawa, którą jak najszybciej powinien zająć się Senat, umożliwi szybkie wdrażanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, który został zatwierdzony przez Komisję Europejską w dniu 12 grudnia 2014 r.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów