sobota, 26 listopada, 2022
-9.8 C
Warszawa

  Ludowcy wzmacniają fundusz sołecki

  Najnowsze

  Zwiększenie wysokości zwrotu środków z budżetu państwa przeznaczonych na fundusz sołecki, jego stabilizacja i możliwość podejmowania wspólnych inicjatyw przez sołectwa – to wszystko zakłada projekt zmian w ustawie o funduszu sołeckim, o którym mówili politycy PSL na konferencji w Sejmie.

  Poseł Piotr Zgorzelski powiedział, że nowelizacja przewiduje zwiększenie do poziomu 20, 30 i 40% zwrotu z budżetu państwa, w zależności od poziomu zamożności danej gminy.

  Uchwała podejmowana przez radę gminy o utworzeniu funduszu sołeckiego ma mieć charakter permanentny, tj. obowiązujący do czasu zmiany decyzji. Rozwiązanie to zwiększy trwałość i stabilizację funduszy sołeckich umożliwiając społecznościom planowanie przedsięwzięć w dłuższym okresie.

  Projekt zakłada ponadto wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego zmianę przedsięwzięcia realizowanego w ramach funduszu oraz jego zakresu w ramach przyznanego limitu środków, co poprawi elastyczność i umożliwi wydatkowanie zaoszczędzonych środków lub reagowanie na nieprzewidziane zdarzenia.

  Na konferencji prasowej był obecny także wójt gminy Trąbki Wielkie, który podawał przykłady dobrych inwestycji poczynionych dzięki funkcjonowaniu w jego gminie funduszu sołeckiego. Zaznaczył, iż wzmacnianie funduszu sołeckiego leży w interesie mieszkańców małych miejscowości.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj

  Ciągnik wylądował w rowie. Traktorzysta uwięziony w kabinie

  W dniu 15.11.2022 r. około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nysie wpłynęło zgłoszenie o wypadku...

  Więcej artykułów