-9.8 C
Warszawa
czwartek, 30 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Minister Jurgiel poinformował o najważniejszych działaniach MRiRW

  Najnowsze

  Dziś odbyła się pierwsza, po objęciu urzędu, konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, któremu towarzyszyli sekretarze i podsekretarze stanu. Szef resortu przedstawił podział kompetencji w kierownictwie resortu, a następnie omówił plan działania resortu na najbliższe lata.

  Minister Jurgiel poinformował o najważniejszych działaniach MRiRW, agri24

  – Naszym zadaniem jest dokonanie wnikliwej analizy i przygotowanie propozycji zmian w poszczególnych obszarach – podkreślił minister Jurgiel dodając, że – sporządzone zostało opracowanie dotyczące spraw, które nie zostały zrealizowane oraz spraw wymagających najpilniejszej realizacji.

  – Wystąpiliśmy ponadto do ponad 150 organizacji i instytucji współpracujących w obszarze rolnictwa o zgłoszenie postulatów dotyczących naszego programu oraz inicjatyw i wniosków, które zdaniem tych organizacji powinny być uwzględnione w pracach resort rolnictwa – powiedział minister.

  Szef resortu określił też najpilniejsze priorytety. Jednym z nich jest aktywność na arenie międzynarodowej w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej i zbliżającego się jej przeglądu, a także kwestie związane z negocjowaną umową handlową UE-USA (TTIP).

  Pilną sprawą do rozwiązania jest również sytuacja na rynkach trzody chlewnej oraz mleka.

  Przedstawiając założenia na najbliższe lata minister Krzysztof Jurgiel poinformował o planach związanych z zamiarem konsolidacji instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności oraz utworzenia Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich, która w sposób kompleksowy zajmowałaby się rozwojem tych terenów. Agencja miałaby charakter instytucji płatniczo-programowej.

  – W ten sposób gminy i społeczności lokalne miałyby partnera przy planowaniu rozwoju poszczególnych obszarów – podkreślił minister Jurgiel.

  Zobacz również:

  Pijany kierowca zabił 27 krów?

  Podlasianie produkują gigantyczną ilość mleka

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów