-9.8 C
Warszawa
środa, 10 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Minister Jurgiel spotkał się z samorządem rolniczym

  Najnowsze

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel spotkał się z przedstawicielami samorządu rolniczego. Oprócz prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych w rozmowach uczestniczyli przedstawiciele izb wojewódzkich.

  Szef resortu rolnictwa przedstawił rolnikom priorytety prac ministerstwa na lata 2015-2019. Zwrócił uwagę na cele i zadania wokół, których skupiać się będą prace resortu.

  Minister Jurgiel spotkał się z samorządem rolniczym, agri24

  – Przedstawione założenia mają charakter otwarty i liczę na przekazywanie opinii i uwag, które pozwolą lepiej odpowiedzieć na potrzeby polskich rolników – podkreślił minister.

  – W przyszłym roku czeka nas przegląd Wspólnej Polityki Rolnej, o której uproszczeniu mówi się od dawna. Chcemy aby to się w końcu spełniło i dlatego bardzo intensywnie przygotowujemy się do tego przeglądu – powiedział minister Krzysztof Jurgiel zwracając jednocześnie uwagę, że czas przeglądu WPR to również czas na wprowadzenie korekt w PROW 2014-2020.

  Uczestnicy spotkania podnosili przede wszystkim kwestie dotyczące sytuacji na rynku wieprzowiny i rynku mleka. Zgłaszali także uwagi do propozycji wsparcia tych dwóch sektorów.

  Minister poinformował, że przedstawione propozycje rozwiązań spotkały się z dużym odzewem środowisk działających w rolnictwie.

  – Trwają ostatnie analizy zgłoszonych uwag i wkrótce przedstawimy ostateczny kształt rozwiązań – poinformował minister Jurgiel.

  Zobacz również:

  KRUS: Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2015 rok

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ukradli ciągnik z przyczepą. Maszyny ukryli w zaroślach

  W minionym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie zgłosił się mieszkaniec Wolsztyna informując, że nieznany sprawca, bądź sprawcy...

  Więcej artykułów