-9.8 C
Warszawa
niedziela, 7 sierpnia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Minister Jurgiel spotkał się z Solidarnością RI i Samoobroną

  Najnowsze

  W środę Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel przyjął Prezydium NSZZ RI „Solidarność” z przewodniczącym Jerzym Chróścikowskim, a następnie przewodniczącego Lecha Kuropatwińskiego z delegacją ZZR Samoobrona.

  Minister Jurgiel spotkał się z Solidarnością RI i Samoobroną, agri24

  Związkowcy z Solidarności RI przedstawili ministrowi najważniejsze, w ich ocenie problemy, które należy rozwiązać. Wśród nich wymienili m.in.: szybkie przygotowanie i przyjęcie rozwiązań prawnych uszczelniających proces obrotu ziemią rolną, wystąpienie do UE o przedłużenie moratorium na sprzedaż ziemi cudzoziemcom o 5 lat, przywrócenie pakietowego systemu ubezpieczeń upraw  rolnych i zwierząt gospodarskich, powołanie Komisji Rolniczego Dialogu Społecznego, stabilizację rolniczych dochodów, poprawę pozycji rolników w łańcuchu żywnościowym oraz utworzenie Funduszu Gwarancyjnego dla rolników za sprzedane produkty rolne.

  Natomiast związkowcy z Samoobrony zwracali przede wszystkim uwagę na bardzo trudną sytuację na rynku wieprzowiny i mleka.

  Minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel poinformował uczestników rozmów o głównych działaniach, jakie będą podejmowane w najbliższym czasie.

  Jednym z nich jest sprawa stabilizacji sytuacji na rynkach rolnych, a zwłaszcza w sektorach mięsa wieprzowego i mleka. Ponadto minister zwrócił uwagę na prace dotyczące Paktu dla Obszarów Wiejskich oraz związane ze zmianami w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.

  Zobacz również:

  ANR wznawia sprzedaż państowowych gruntów

  Od 1 grudnia ruszają pełne wypłaty dopłat bezpośrednich

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Kontrolowali kombajny, ciągniki i maszyny rolnicze

  Jak co roku w czasie żniwnym  przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży...

  Więcej artykułów