Minister Sawicki pojawił się na Komisji Rolnictwa

fot. Krzysztof Białoskórski

Burzliwe obrady Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po 4 godzinach przerwy, wznowiono obrady. Minister Sawicki był już obecny na posiedzeniu. Minister Sawicki poinformował uczestników obrad, jaki był powód jego nieobecności we wcześniejszych godzinach. Minister odpowiadał na stawiany mu zarzut, że organizacje związkowe rolnicze niemieckie są ważniejsze od organizacje związkowe polskie. Sawicki informował, że przez ostatnie 3 miesiące nie ma tygodnia, żeby nie spotykał się z rolnikami i organizacjami rolniczymi. Zauważył, że należy zabiegać o większe poparcie struktur związkowych nie tylko polskich, w celu skuteczniejszego lobbowania na rzecz polskiego rolnictwa w Komisji Europejskiej.

Mimo, że część rolników nie mogła już uczestniczyć w wznowionych obradach to odbyła się ożywiona dyskusja między przedstawicielami rolników z całego kraju, posłami, a ministrem. Głównym tematem dyskusji była sytuacja na rynku wieprzowiny, konsekwencje wprowadzenia embarga, wprowadzenie uboju rytualnego, nowe regulacjie dotyczących płatności cukrowej, kary za przekroczenie kwot mlecznych oraz problem związany z szacowaniem szkód łowieckich i wypłatą odszkodowań za te szkody.

Na przyszłym posiedzeniu Sejmu, Minister Sawicki ma przedstawić na forum Sejmu i szerokiej opinii publicznej, infomacje na temat aktualnej sytuacji w polskim rolnictwie i podejmowanych działaniach przez resort rolnictwa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj