-9.8 C
Warszawa
niedziela, 1 sierpnia, 2021

  Ministerstwo rolnictwa opublikowało listę zakładów sprowadzających mleko z zagranicy

  Najnowsze

  W trudnych dniach epidemii Polacy wykazują się odpowiedzialnymi postawami. Zdają sobie sprawę, że tylko wspólnie możemy sobie poradzić ze skutkami koronawirusa. Służba zdrowia z poświęceniem wypełnia zadania. Polacy w zdecydowanej większości starają się wspierać siebie nawzajem m.in. kupując polskie produkty, bo to służy naszej gospodarce – podkreśla MRiRW.

  Niepokojące ruchy widać na rynku mleka. Spadają ceny skupu, ale w sklepach tego nie widać.

  Gorzej bo niektóre z zakładów tej branży zamiast kupować od polskich rolników, którzy zapewniają nam wszystkim bezpieczeństwo żywnościowe, sprowadzają surowiec z zagranicy.

  W warunkach jednolitego rynku nie ma tu oczywiście złamania prawa, ale kwestia patriotyzmu gospodarczego tych podmiotów budzi wątpliwości.

  Działając w interesie tych wszystkich, którym na sercu leży wspieranie polskiej gospodarki publikujemy listę zakładów sprowadzających mleko i jego przetwory z zagranicy, ograniczając tym samym zakupy od polskich rolników – podkreśla resort rolnictwa w wydanym komunikacie.

  Materiały

  Do pobrania
  Mleko​_I​_kwartal​_2020.xlsx 0.01MB

  ŹródłoMRiRW

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zamów koszulkę
  kalendarz dostaniesz

  spot_img

  Już 312 przypadków ptasiej grypy

  Główny Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie poinformował o stwierdzeniu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu nr...

  Więcej artykułów