Po zmianie rządu w wielu instytucjach podległych pod resort rolnictwa doszło do wymiany kadry zarządzającej. Wymienione zostało kierownictwo m.in. ARiMR, ANR, KRUS, ARR, GIW czy PIORiN. W niektórych instytucjach zmiany dosięgły, aż szczebla powiatowego jak to miało miejsce w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie w jednym dniu zwolniono prawie wszystkich kierowników biur powiatowych.

A jak sprawa wygląda w samym Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi? Zwróciliśmy się z czterema pytaniami do Biura Prasowego resortu, zadając następujące pytania:

Redakcja: ile etatów w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeznaczonych jest na stanowiska wyższe (dyrektorzy, zastępcy dyrektorów)?

Biuro Prasowe MRiRW: Na dzień 23 lutego 2016 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi były 52 wyższe stanowiska w służbie cywilnej.

Redakcja: ilu dyrektorom i zastępcom zostały zaproponowane, w związku z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej, nowe warunki pracy i płacy? Ilu z nich zaproponowano pozostanie na dotychczas zajmowanych stanowiskach?

Biuro Prasowe MRiRW: W związku z wejściem w życie ustawy o zmianie ustawy o służbie cywilnej:

– nowe warunki pracy i płacy zaproponowano 20 dyrektorom i zastępcom dyrektorów (pracownikom służby cywilnej),

– 17 dyrektorów i zastępców dyrektorów (urzędników służby cywilnej) przeniesiono na inne stanowisko,

– 26 dyrektorom i zastępcom dyrektorów zaproponowano pozostanie na dotychczas zajmowanych stanowiskach.

Redakcja: Ilu dyrektorom i ich zastępcom wygasł stosunek pracy z dniem 22.02.2016 r.?

Biuro Prasowe MRiRW: 2 dyrektorom i 3 zastępcom dyrektora wygasł stosunek pracy.

Redakcja: Ilu dyrektorów i ich zastępców będących na stanowiskach do 22.02.2016 r. posiadało mianowanie w SC?

Biuro Prasowe MRiRW: 12 dyrektorów i zastępów dyrektorów będących na stanowiskach do 22.02.2016 r. posiadało mianowanie w służbie cywilnej.

Jak wynika z przesłanych informacji, połowa dyrektorów i zastępców dyrektorów zachowała swoje stanowiska, część osób przestała pełnić wyższe funkcje.

W skład Ministerstwa Rolnictwa wchodzi gabinet polityczny, 12 departamentów i 6 biur.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj