fot. ilustracyjne

Do uzgodnień trafił projekt zmiany przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego. Projekt dotyczy m.in. mobilnych stacji kontroli drogowych czyli przenośnych lub zainstalowanych na pojeździe systemów przyrządów niezbędnych do przeprowadzenia szczegółowych drogowych kontroli technicznych.

Jak czytamy w projekcie rozporzadzenia kontrolą bedą objęte pojazdy silnikowe kategorii M2, M3, N2 lub N3 oraz przyczepu kategorii O3 lub O4, wytypowane przez kontrolującego do drogowej kontroli stanu technicznego podlegają wzstępnej lub szczegółowej kontroli technicznej. Przepis stosuje się również do ciągnika kołowego kategorii T5, użytkowanego do na drodze publicznej do wykonywania zarobkowego przewozu rzeczy.

W chwili obecnej Inspekcja Transportu Drogowego posiada 2 mobile stacji kontroli pojazdów, ale jak czytamy w dokumentach, należy jednak liczyć się z koniecznością zakupu nowych mobilnych stacji kontroli pojazdów.

Z tą propozycją nie zgadza się resort rolnictwa, który w dniu 31 maja 2017 r. przesłał swoje uwagi do projektu, domagając się wyłączenia z kontroli ciągników rolniczych – uwagi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi .

Przypominamy, że ciągniki rolniczy kategorii T5 to ciągniki kołowe o maksymalnej prędkości konstrukcyjnej przekraczającej 40 km/h.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę wpisać swoje imię tutaj