Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu samochodu dostawczego z ciągnikiem rolniczym. Na szczęście obrażenia poszkodowanych nie były groźne. Kierujący dostawczym mercedesem łamiąc przepisy drogowe usiłował wyprzedzić ciągnik rolniczy skręcający w lewo na skrzyżowaniu.

Policjanci z kraśnickiej drogówki w sobotę pojechali na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Rudnik Szlachecki, gm. Wilkołaz. Doszło tam do zderzenia samochodu dostawczego i ciągnika rolniczego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem mężczyzna rozpoczął manewr wyprzedzania w miejscu do tego absolutnie nieprzeznaczonym. Podwójna linia ciągła, przejście dla pieszych i skrzyżowanie na którym wyprzedzany ciągnik skręcał w lewo.

W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia ciała odniósł pasażer samochodu dostawczego marki Mercedes oraz kierujący ciągnikiem. Na szczęście, według lekarzy obrażenia nie były groźne. Oba pojazdy zostały uszkodzone. Na jezdnię wyciekł olej z rozbitego ciągnika i płyn chłodniczy z samochodu. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Sprawa niebezpiecznego manewru kierującego samochodem będzie rozpatrzona przez sąd.

fot. lubelska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię