-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Na świecie duże spadki cen produktów mlecznych

  Najnowsze

  FAO: w maju br. światowe ceny przetworów mleczarskich były aż o 30% niższe niż w tym samym miesiącu w 2014 r. Na rynku globalnym utrzymują się spadkowe tendencje cen przetworów mleczarskich.

  Na świecie duże spadki cen produktów mlecznych, agri24

  Opracowany przez FAO indeks tych cen w maju br. przyjął wartość 167,5 punktów. Oznacza to, że w tym miesiącu przeciętne ceny ww. produktów były o ponad 67% wyższe od średniej z lat 2002-2004. W stosunku do kwietnia indeks obniżył się o 4,9 pkt., tj. o 2,8%. Natomiast w stosunku do sytuacji sprzed roku, jego wartość spadła aż o 71,4 pkt., tj. o 30%.

  W maju w największym stopniu potaniało mleko w proszku i masło. Natomiast na stabilnym poziomie kształtowały się ceny serów. Presję na spadek cen przetworów mleczarskich wywierały m.in. utrzymujące się wysokie zapasy w Nowej Zelandii oraz rosnąca podaż eksportowa tych produktów w Europie, wynikająca z czynników sezonowych.

  Wg ekspertów FAO, niepewność co do poziomu zakupów mleka w proszku przez Chiny w 2015 r. będzie czynikiem ważącym na cenach w dalszej części roku. Z drugiej strony obserwujemy, że niższe ceny przetworów mleczarskich pobudziły popyt importowy na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce Północnej.

  źródło: Bank BGŻ
   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -