-9.8 C
Warszawa
piątek, 1 lipca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Narzędzia dla rolników. Gdzie kupić i co wybrać?

  Najnowsze

  Zamierzasz założyć gospodarstwo rolne? A może prowadzisz już działalność rolniczą i chcesz wdrożyć jakieś unowocześnienia? W takim razie koniecznie sprawdź jakie sprzęty i narzędzia mogą Ci się przydać. Podpowiadamy co kupić, żeby ułatwić sobie pracę i gdzie znaleźć najlepsze oferty. 

  Gdzie szukać dobrych sprzętów i narzędzi?

  Zakup dużej ilości narzędzi i akcesoriów w sklepach stacjonarnych może zająć sporo czasu, dlatego w tym przypadku warto rozważyć zakupy online. W sieci znajdziemy tańsze oferty, nie musimy nigdzie dojeżdżać, dokonanie transakcji będzie trwało kilka minut, a ponadto zyskujemy dostęp do opinii innych klientów. Pamiętaj, żeby wybierać sklepy z długim stażem działania i z wieloma pozytywnymi komentarzami. Ten sklep: https://lewmik.pl/ spełnia wszystkie te kryteria, a ponadto towary pozyskiwane są bezpośrednio od producentów co gwarantuje ich najwyższą jakość. 

  Podstawowe wyposażenie farmy

  W każdym gospodarstwie powinny znaleźć się narzędzia do wykonywania podstawowych prac rolniczych: łopaty, widły, wiadra, kosy, szufelki, taczki, lejki, wózki paszowe i plandeki. Oprócz tego przydadzą się też maty dezynfekcyjne. Warto zwrócić uwagę również na siewniki taczkowe. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli mniejszych gospodarstw. Siewniki zawierają tarczę, którą można dostosować do wysiewu różnej wielkości nasion. Możesz regulować w nich wysokość redlicy, dzięki czemu określisz głębokość wysiewu. Modele dwurzędowe pozwalają zaoszczędzić wiele czasu podczas pracy. Dobrą propozycją dla każdego rolnika jest też pastuch elektryczny. Przyda się do wyznaczania terenu na wybieg i pastwisko, ale też do ochrony upraw przed dziką zwierzyną. Wszystkie części potrzebne do budowy pastucha kupisz tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/ogrodzeniapastuchy-elektryczne

  Zadbaj o warsztat i oszczędź pieniądze

  Niestety awarie maszyn rolniczych zdarzają się dość często. Naprawa każdej usterki w profesjonalnym warsztacie może kosztować krocie, więc w miarę możliwości warto samodzielnie przeprowadzać drobne naprawy. W tym celu zorganizuj swój własny warsztat. Musi znaleźć się w nim m.in.: imadło, klucze, kombinerki, pilniki, obcęgi, nożyce, poziomice, śrubokręty, sprężarka, kompresor, śruby ,młotek, suwmiarka, lewarek, papier ścierny, spawarka, oliwiarka, wiertarka czy brzeszczot. Z takim zestawem narzędzi bez problemu uporasz się z usterkami sprzętów rolniczych. 

  Niezbędne akcesoria dla hodowcy

  Jeżeli zamierzasz prowadzić gospodarstwo o profilu hodowlanym, podczas zakupów w sklepie rolniczym zwróć uwagę na kategorię „zootechnika”. Kup poidła i karmidła przeznaczone dla gatunku zwierząt, które będziesz hodować. Dla krów i zwierząt ras mięsnych wybierz poidła podgrzewane lub izolowane, żeby woda nie zamarzała w zimę Posiadacze większej ilości zwierząt powinni pomyśleć o zamówieniu poideł i karmideł automatycznych. Kolejna ważna grupa produktów to akcesoria do pielęgnacji skóry, sierści, kopyt i racic: zgrzebła, czochradła, noże do korekcji racic, kleszcze, kleje do leczenia racic, bloczki drewniane i tarcze do korekcji. Pamiętaj też o suplementach dla zwierząt i o środkach do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich. Przydadzą się również folie i worki do przygotowywania sianokiszonki. 

  Ciągnik, czyli must have każdego rolnika

  W gospodarstwie rolnym wykorzystuje się wiele maszyn, ale część z nich jedynie okazjonalnie. Paszowóz, sieczkarnie i owijarki będą zbędnym wydatkiem w przypadku małych gospodarstw. Raz na jakiś czas można je po prostu wypożyczyć. Trudno obejść się natomiast bez własnego ciągnika. Podłączysz do niego brony, opryskiwacze, siewniki i pługi. Ciągnik wykorzystywany jest więc do wielu zadań i zdecydowanie warto zainwestować w dobry model, który nie będzie się ciągle psuł i powodował przestojów w pracy. 

  Aplikacje i programy 

  Obecnie w nowoczesnym rolnictwie wykorzystuje się nie tylko tradycyjne sprzęty, ale też narzędzia cyfrowe. Można pobrać wiele aplikacji przeznaczonych dla rolników, a część z nich dostępna jest nawet za darmo. Każda ma nieco inne funkcje. Aplikacje pomagają przede wszystkim w gromadzeniu i analizie danych na temat plonów, ilości zastosowanych nawozów oraz kosztów i zysków. Dzięki temu można opracować optymalne rozwiązania. Niektóre aplikacje zawierają też atlas chwastów wraz ze wskazówkami na temat ich zwalczania, zestawienie cen surowców, profesjonalne analizy pogodowe, wiadomości rolnicze, tabele do kontroli zużycia paszy i tabele do rejestrowania zdarzeń w stadzie. 

  Wiesz już jakie sprzęty okażą się przydatne, a bez których można się obejść. Teraz wystarczy już tylko złożyć zamówienia przez Internet i czekać na dostawę. Pamiętaj też o pobraniu dedykowanych aplikacji rolniczych, które znacznie ułatwią kontrolę nad różnymi procesami w Twoim gospodarstwie. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów