Strona główna News Nietrzeźwy traktorzysta usiłował uciec policjantom

Nietrzeźwy traktorzysta usiłował uciec policjantom

0
Nietrzeźwy traktorzysta usiłował uciec policjantom

Na terenie gminy Pęcław policyjny patrol po krótkim pościgu zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać. Traktorzysta nieprawidłowo przewoził na przyczepce ładunek drewna oraz pasażera. Ciągnik nie był zarejestrowany i nie posiadał aktualnych badań technicznych. 46 – letni kierowca ciągnika nie miał uprawnień do kierowania. Badanie trzeźwości wykazało 1,66 promila alkoholu w jego organizmie.

25 listopada podczas patrolu na terenie gminy Pęcław policjanci zwrócili uwagę na jadący drogą ciągnik rolniczy z przyczepką.   Zauważyli, że przewożone w przyczepce drewno jest nieprawidłowo zabezpieczone i w każdym momencie może spaść na drogę. Na przyczepce był przewożony nieprawidłowo pasażer.

Policjanci postanowili zatrzymać ciągnik i przeprowadzić kontrolę. Na widok radiowozu kierowca ciągnika przyspieszył, zjechał w polną drogę i zaczął uciekać. Policjanci szybko  zatrzymali ciągnik. Wtedy okazało się, że 46 – letni kierowca jest nietrzeźwy, jego pojazd nie jest zarejestrowany i nie ma badań technicznych. Sam zaś kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

Traktorzysta złamał wiele przepisów prawa. Prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za kierowanie bez uprawnień, nieprawidłowe przewożenie ładunku i osób, brak badań technicznych i spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym.

źródło: KPP Głogów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here