-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Niskie zagrożenie chorobą szalonych krów

  Najnowsze

  Jak informuje FAMMU/FAPA Polska może uzyskać od Światowej Organizacji ds. Zdrowia Zwierząt (OIE) status kraju o znikomym ryzyku zagrożenia wystąpienia tzw. choroby szalonych krów (BSE) najwcześniej w 2016 r. Uzyskanie tego statusu wiąże się z wymaganiami stawianymi przez OIE w Kodeksie Zdrowia Zwierząt Lądowych w odniesieniu do BSE.

  Zgodnie z powyższym Kodeksem kraj, w którym wystąpiły przypadki rodzime BSE, może ubiegać się o nadanie statusu o znikomym ryzyku zagrożenia wystąpienia BSE w momencie, gdy od daty urodzenia zwierzęcia rodzimego, u którego stwierdzono BSE, upłynęło 11 lat. Tymczasem najmłodsze zwierzę rodzime, u którego stwierdzono BSE w Polsce urodziło się w listopadzie 2005 r. Według Głównego Inspektoratu Weterynarii, wniosek o nadanie Polsce statusu kraju o znikomym ryzyku zagrożenia wystąpienia BSE zostanie złożony do OIE na przełomie 2015 oraz 2016 r. Komisja oceniająca wniosek zbierze się w lutym 2016 r., zatem najwcześniejszy możliwy termin nadania Polsce oficjalnego statusu kraju o znikomym ryzyku zagrożenia wystąpienia BSE, o ile nie pojawią się dodatkowe pytania lub wątpliwości ze strony OIE, to maj 2016 r.

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -