Policjanci podczas sprawdzania miejsca naniesionego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierującego, który naruszył zakaz sądowy. Potwierdzili również zgłoszenie, mężczyzna bowiem poruszał się pojazdem o przekroczonej masie całkowitej.

Jak informuje st. asp. Dorota Rupińska z KPP Rypin – 14.03.19r. policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w Skrwilnie na ul. Leśnej w związku z naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeniem, że po tej drodze poruszają się samochody o przekroczonej masie całkowitej.

O godz. 10-tej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym z naczepą 25-letniego mieszkańca powiatu sierpeckiego. Podczas kontroli policjanci potwierdzili zgłoszenie, okazało się bowiem, że masa całkowita pojazdu wynosi prawie 18 ton, gdzie dopuszczalna w tym miejscu jest 10 ton.

Okazało się, że to nie koniec przewinień kierowcy. W policyjnych systemach mężczyzna widniał, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od 02.04.2016 roku do 02.04.2019 roku wydany przez sąd w Sierpcu.

25-letni kierowca pojazdu odpowie za naruszenie zakazu sądowego, za co grozi mu do 3-ch lat pozbawienia wolności, a także grzywna za niestosowanie się do znaku drogowego.

Dodatkowo okazało się, że naczepa od pojazdu nie posiadała aktualnych badań technicznych, a także ubezpieczenia oc. Konsekwencje tych nieprawidłowości poniesie właściciel pojazdu.

KPP Rypin
KPP Rypin

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię