-9.8 C
Warszawa
poniedziałek, 3 października, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Od dzisiaj protesty rolników w Warszawie. Potrwają 10 dni

  Najnowsze

  protest

  Zawiadomienie o organizacji zgromadzeń publicznych zgłosiły dwa związki zawodowe – OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych oraz NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych.

  Demonstracja NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych rozpocznie się w środę, 19 grudnia i potrwa siedem dni – do 25 lutego. Manifestacja drugiego ze związków również wystartuje w środę, ale zakończy się dopiero po 10 dniach, w sobotę, 28 lutego. Protesty zainaugurują dwa przemarsze przez miasto. Uczestnicy manifestacji "Solidarności" zbierają się o godz. 10 pod Torwarem. Potem przejdą ul. Łazienkowską, Górnośląską i Wiejską pod budynek Sejmu, gdzie zatrzymają się, by złożyć petycję. Potem ulicami Wiejską i Piękną dotrą pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich. Według deklaracji rolników, w marszu ma wziąć udział około 500 osób.

  W drugim zgromadzeniu, organizowanym przez rolników z OPZZ, ma wziąć udział 10 tysięcy osób. Jego uczestnicy również spotkają się przy Torwarze, tyle że godzinę później, o 11. Potem przemaszerują tą samą trasą, co ich koledzy z "Solidarności".

  Gdy rolnicy dotrą pod Kancelarię Premiera, zamierzają tam rozbić namioty i zorganizować "zielone miasteczko".

   

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Do końca czerwca podczas pracy zginęło aż 22 rolników

  W I półroczu 2022 roku do Placówek Terenowych i Oddziałów Regionalnych KRUS zgłoszono 5 862 zdarzenia wypadkowe, o 155...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -