-9.8 C
Warszawa
środa, 28 września, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Opłaty rejestracji zwierząt powinny być pokrywane z budżetu

  Najnowsze

  21 sierpnia 2015 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał uwagi do projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

  Opłaty rejestracji zwierząt powinny być pokrywane z budżetu, agri24

  Proponowane zmiany w ustawie wynikają ze zmian przepisów dotyczących rejestracji i identyfikacji koni wynikających z rozporządzenia 2015/262 uchylającego rozporządzenia KE nr 504/2008.

  Samorząd rolniczy zwrócił uwagę Ministra na zwiększone koszty dla rolników utrzymujących konie związane z paszportami i rejestracją zwierząt w stosunku do utrzymujących bydło. Związane jest to w pewnej mierze z kosztami związanymi z prowadzeniem centralnej bazy danych koniowatych.

  Zarząd KRIR uważa, iż podobnie, jak w przypadku systemu IRZ prowadzonego przez ARiMR oraz systemu informatycznego Inspekcji Weterynaryjnej obciążenia z tytułu prowadzenia i utrzymania elektronicznego systemu rejestracji koni powinny być pokrywane z budżetu państwa.

  źródło: KRIR

  - Reklama -

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnął kobietę za traktorem. Kierowca kompletnie pijany

  Do zdarzenia doszło w niedzielę, przed godz. 18. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego kierując ciągnikiem,...
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - Reklama -