-9.8 C
Warszawa
czwartek, 30 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Otwarcie Skansenu Roślinnego w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

  Najnowsze

  15 czerwca 2015 r. odbyło się otwarcie Skansenu Roślinnego – nowej bazy edukacji przyrodniczej w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi.

  Otwarcie Skansenu Roślinnego w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi, agri24

  Budowa skansenu rozpoczęła się od przeniesienia z Ldzania k/Łasku, wpisanej do rejestru zabytków, stuletniej drewnianej chałupy krytej strzechą. Obok niej wybudowano obórkę, studnię i drewnianą stodołę, a wokół powstał tradycyjny przedogródek, ogród roślin użytkowych (w tym miododajnych, barwierskich, oleistych, włóknodajnych i zbóż), pokazowa pasieka z różnymi typami uli i możliwością obserwacji z bliska pracujących za szybą pszczół, a także sad ze starymi wysokopiennymi odmianami jabłoni.

  Drewniana stodoła została zaadoptowana do prowadzenia warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których można dowiedzieć się jak wykorzystywano przydomowe rośliny i nabyć umiejętności tłoczenia oleju, mielenia ziarna na mąkę, pozyskiwania włókna z lnu i pokrzywy, a także jak utkać z nich tkaninę na krosnach i ufarbować ją barwnikami roślinnymi.

  W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Ogrodu Botanicznego: Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Arkadiusz Jaksa, Naczelnik Ogrodu Botanicznego dr Dorota Mańkowska i pracownicy Ogrodu, a także zaproszeni goście, w tym Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, instytucji współfinansującej powstanie i działalność edukacyjną skansenu, a także przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi.

  źródło: RDOŚ w Łodzi
  Fot.: Katarzyna Bolewska RDOŚ w Łodzi

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  Ciągnik skradziony we Francji, odnaleziony pod Sandomierzem

  Mundurowi z Komisariatu Policji w Koprzywnicy uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Klimontów może znajdować pochodzący...

  Więcej artykułów