Jak wynika z informacji Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka podjęto decyzje o pozostawieniu w I półroczu 2016 roku opłat za ocenę wartości użytkowej bydła ras mlecznych i mięsno-mlecznych na niezmiennym poziomie cennika z 2015 roku.

Od blisko 2 lat sytuacja na rynku mleka jest trudna i nie sprzyja stabilizacji. Systematyczny spadek cen mleka, malejąca opłacalność produkcji, perspektywa przedłużenia przez Federację Rosyjską embarga na import produktów mleczarskich, a także dotkliwe skutki suszy i konieczność wniesienia opłat za nadprodukcję w roku kwotowym 2014/2015 – to problemy hodowców, na które zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka nie jest obojętny – czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym jednogłośnie zdecydowano, że najbardziej racjonalnym i odpowiedzialnym działaniem na rzecz wsparcia polskich hodowców i producentów mleka będzie pozostawienie w I półroczu 2016 roku opłat za ocenę wartości użytkowej bydła ras mlecznych i mięsno-mlecznych na niezmiennym poziomie cennika z 2015 roku.

Ponadto, idąc z duchem czasu, postanowiono wprowadzić udogodnienie dla hodowców prowadzących ocenę wartości użytkowej, które jednocześnie podnosi efektywność cennika oferowanych usług. Od stycznia 2016 roku hodowcom, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, udostępniane będą e-faktury i e-raporty wynikowe z prowadzonej oceny, czyli elektroniczne odpowiedniki dokumentów papierowych, zawierających te same dane. Atrakcyjność nowej oferty polega na zmniejszeniu opłat jednorazowych za ocenę wartości użytkowej krowy o kwotę 0,10 zł netto w stosunku do podstawowej wersji cennika.

Rozwiązanie dotyczyć będzie jednak tylko tych hodowców, którzy zrezygnują z otrzymywania w formie papierowej faktur za usługę oraz wyniki prowadzonej oceny. Poza kwestią finansową nowa opcja w cenniku zapewnia bezpieczeństwo i wygodę poprzez skrócenie czasu oczekiwania na dokumenty, które przesyłane są pocztą elektroniczną w formacie PDF tuż po wystawieniu, bez ryzyka, że trafią w niepowołane ręce. Ponadto, wybierając e-dokumenty, wszyscy chronimy środowisko naturalne, minimalizując zużycie papieru, ograniczając zanieczyszczenie wody i powietrza. Zapraszamy do korzystania z naszych usług! jps

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj