-9.8 C
Warszawa
sobota, 25 czerwca, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Pieniądze na kościoły w ramach PROW

  Najnowsze

  Przytaczamy część treści odpowiedzi Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na interpelację posła Dariusza Piontkowskiego w sprawie braku kościołów i związków wyznaniowych w gronie podmiotów uprawnionych do otrzymania pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020 (PROW 2014 – 2020).

  Pieniądze na kościoły w ramach PROW, agri24

  W działaniu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętym PROW 2014 -2020 wymagany krajowy wkład środków publicznych pochodzi ze środków własnych beneficjenta. W obecnym okresie programowania definicja wydatków publicznych jest zamknięta i nie daje możliwości uznania środków własnych kościołów i związków wyznaniowych za krajowy wkład publiczny w finansowanie operacji. W związku z tym, ww. podmioty nie mogły znaleźć się w gronie uprawnionych do otrzymania pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW 2014 -2020 – informuje Ministerstwo Rolnictwa.

  POLUB

  Niemniej jednak, brak kościołów i związków wyznaniowych w gronie beneficjentów ww. działania nie oznacza, że podmioty te zostały pozbawione możliwości uzyskania wsparcia w ramach PROW 2014 -2020. Pomoc dla ww. podmiotów została bowiem przewidziana w działaniu LEADER, w poddziałaniu Wsparcie na realizację operacji w ramach strategii lokalnego rozwoju kierowanego przez społeczność, w ramach którego wspierane będą projekty w zakresie zachowania lokalnego dziedzictwa.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  W maju za mleko w skupie płacono o 46,1% więcej niż przed rokiem

  Jak informuje GUS ceny skupu podstawowych produktów rolnych (pszenica, żyto, żywiec wołowy, żywiec wieprzowy, drób, mleko krowie) wzrosły w...

  Więcej artykułów