27 kwietnia w Centrum Prasowym Foksal na ul. Foksal 3/5 w Warszawie odbyła się bardzo interesująca konferencja zorganizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu. Tematem spotkania była bieżąca działalność Izby, planowane przedsięwzięcia oraz omówienie sytuacji na rynku maszyn i urządzeń rolniczych.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest apolityczną, niezależną i samofinansującą organizacją samorządu gospodarczego o charakterze branżowym. Obecnie zrzesza ponad 70 firm z branży. Należą do niej wszyscy najwięksi krajowi producenci i dystrybutorzy maszyn oraz przedstawicielstwa światowych marek maszyn i urządzeń rolniczych. Izba jest organizacją o zasięgu ogólnokrajowym, o podstawowym jej celem jest chęć poprawy warunków, w jakich działają polscy przedsiębiorcy. Jednym z najważniejszych zadań jest reprezentowanie i ochrona grupowych oraz indywidualnych interesów zrzeszonych podmiotów gospodarczych.

Już niebawem PIGMiUR organizuje wystawę ZIELONE AGRO SHOW, która odbędzie się po raz pierwszy w Ułężu w dniach 4-5 czerwca 2016 r., ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 17:00. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych tradycyjnie zapewnia bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.

ZIELONE AGRO SHOW jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Poza wystawcami oferującymi nowoczesne maszyny rolnicze odwiedzić można także firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. Patronat honorowy nad tegoroczną wystawą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Krzysztof Jurgiel.

PIGMiUR to również organizator targów AGRO SHOW w Bednarach. To największa rolnicza wystawa plenerowa na terenie Europy. To miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

Warto dodać, że Izba organizuje szereg konkursów kierowanych do serwisantów czy uczniów szkół rolniczych m.in. Mechanik na Medal, Młody Mechanik na Medal, Serwis na Medal czy Mechanizator na Medal.

plakat ZAS 2016_ poglądowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj