Pijany i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym powodując dwa wypadki

Najnowsze

Jest zgoda na odstrzał 1465 bobrów na Mazowszu

arządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, które weszły w życie w styczniu br., są kontynuacją zarządzeń...

Cena mleka w skupie spadła

W styczniu 2020 r. w stosunku do grudnia 2019 r. ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły...

„Krowa plus” z podpisem prezydenta. Nowe dopłaty dla rolników

21 lutego 2020 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia z dnia 23 stycznia 2020 r....

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który pijany i bez uprawnień kierował ciągnikiem rolniczym. Ponadto kierujący był sprawcą dwóch zdarzeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

W piątek (28.09.2018) po godzinie 20:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony, że w miejscowości Martiany na prostym docinku drogi W592 miało miejsce zdarzenie drogowe. We skazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy zatrzymali kierującego ciągnikiem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z przypiętym pługiem jadący w kierunku Kętrzyna, w trakcie wymijania doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki Audi. W wyniku zderzenia kierująca straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

Mieszkanka gminy Ełk z obrażeniami została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Kierujący ciągnikiem 38-latek uciekając z miejsca zdarzenia pozostawił na jezdni nieoświetlony pojazd co spowodowało, że kierująca 32-letnia mieszkanka Kętrzyna jadąca od strony Giżycka, najechała na znajdujący się na jezdni pług rolniczy. Kobieta została odwieziona do Szpitala powiatowego w Giżycku.

Kierujący ciągnikiem znajdował się pod działaniem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 38-latek został przewieziony do szpitala w Kętrzynie gdzie pobrano od niego krew do badania. Pojazd został zholowany  na parking strzeżony na koszt właściciela. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Policjanci wciąż przypominają, że bardzo surowo podchodzą do pijanych uczestników ruchu drogowego, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

KPP Kętrzyn

ŹródłoKPP Kętrzyn
- Reklama -
PROMOCJA - Kalendarz Gratis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię

Zamów koszulkę
kalendarz dostaniesz

1 319 Obserwujący
Obserwuj

Czytaj również

Osobówka wbiła się w ciągnik z przyczepą

W piątek o godzinie 18:27 strażacy z OSP KSRG Pleszew zostali zaalarmowani do zdarzenia na DK-12...

8 państw za wyrównaniem dopłat

Osiem krajów Europy Środkowo–Wschodniej podpisało w Warszawie deklarację w sprawie finansowania WPR, w tym płatności bezpośrednich.

Rusza kolejna edycja konkursu KRUS. Do wygrania ciągnik rolniczy

Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2003 r. we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (następca...

Ruszył nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje...

Dopłaty 2020: ARiMR przyjmuje oświadczenia od 2 marca

Rolnicy prowadzący małe gospodarstwa również w tym roku będą mogli złożyć zamiast e-wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW 2014-2020 papierowe...

Więcej artykułów