-9.8 C
Warszawa
sobota, 22 stycznia, 2022
  0,00 zł

  Brak produktów w koszyku.

  Pijany traktorzysta uciekał przed policją. Teraz stanie przed sądem

  Najnowsze

  7 stycznia 2022 roku przed godziną 18:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego łaskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Orchów Wesółka. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, że w tamtym rejonie samochodem osobowym i ciągnikiem rolniczym mają poruszać się nietrzeźwi kierowcy.

  Podczas patrolowania okolicznych miejscowości, policjanci zauważyli poruszające się po drodze publicznej w miejscowości Wola Bałucka wskazane pojazdy. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych stróże prawa wydali sygnał do zatrzymania. Kierowca osobowej skody zatrzymał się, natomiast kierowca poruszający się ciągnikiem rolniczym podjął próbę ucieczki.

  Po krótkim pościgu traktorzysta został zatrzymany. Obydwaj zatrzymani do kontroli kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca skody był trzeźwy, natomiast u 46-letniego kierowcy ciągnika badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

  Ponadto kierowca ten nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili także, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych oraz nie posiada policy OC. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat. Mężczyzna odpowie też za wykroczenia.

  ŹródłoKPP Łask

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wpisać swoje imię tutaj

  spot_img

  Kościoły otrzymały 90 235 ha państwowej ziemi rolnej

  Od początku działalności  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i jego poprzedniczek prawnych: Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości...

  Więcej artykułów