-9.8 C
Warszawa
niedziela, 1 sierpnia, 2021

  Po donosie na rolnika, policjanci interweniowali w związku z nieprawidłowym stosowaniem oprysku

  Najnowsze

  W sobotę około godz. 9:30 policjanci z III komisariatu podjęli interwencję w jednej z miejscowości w gm. Głusk (woj. lubelskie), po kilku zgłoszeniach otrzymanych od mieszkańców. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna za dnia prowadzi na polu opryski, które mogą zagrażać przyrodzie.

  Dyżurny wysłał na miejsce patrol, który zastał na polu mieszkańca Lublina. Mężczyzna wykonywał opryski na polu pszenicy. W rozmowie z nim funkcjonariusze ustalili, że 57-latek dokonywał oprysków środkiem chwastobójczym. Na pytanie funkcjonariuszy o zasadność robienia oprysków o tej porze dnia, oświadczył, że chciał zdążyć przed wietrzną pogodą zapowiadaną na popołudnie. Dodatkowo przyznał, że opryskiwacz który stosuje, nie posiada atestu, a on sam żadnego przeszkolenia w tym zakresie.

  Policjanci sporządzili notatkę z tej interwencji, która nada bieg sprawie. Warto pamiętać, że kto stosuje środek ochrony roślin w sposób stwarzający zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt lub dla środowiska, podlega karze grzywny, a w przypadku rażącego naruszenia przepisów zostaje wydany zakaz wykonywania zabiegów z użyciem środków ochrony roślin (art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin.)

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Zamów koszulkę
  kalendarz dostaniesz

  spot_img

  Już 312 przypadków ptasiej grypy

  Główny Lekarz Weterynarii w wydanym komunikacie poinformował o stwierdzeniu kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu nr...

  Więcej artykułów