10.9 C
Warszawa
środa, 27 maja, 2020

Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu społecznemu rolników przy równoczesnym prowadzeniu...

  Po interwencji prezydenta i prezesa PiS „dzikie krowy” trafią do państwowego gospodarstwa

  Najnowsze

  Informacja dla rolników i domowników, którzy prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą

  Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników, rolnik lub domownik kontynuujący podleganie ubezpieczeniu...

  Materiał siewny 2020 – ruszył nabór wniosków

  Od 25 maja do 25 czerwca rolnicy mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu...

  MRiRW: preferencyjne kredyty obrotowe z gwarancją spłaty

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał z Prezesem Banku Gospodarstwa Krajowego aneks do umowy w sprawie finansowania...

  Po interwencji m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dzikożyjące stado krów z woj. lubuskiego nie trafi na ubój – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krszysztof Ardanowski.

  Zwierzęta mają trafić do państowego gospodarstwa rolnego. Zostaną przebadane i zarejestrowane w systemie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Jeśli będą zdrowe to zostane przekazane, odsprzedane dla osób zainteresowanych.

  Chodzi o błąkające się od 10 lat stado krów z Deszczna. Zwierzęta nie są zarejestrowane oraz nie są objęte żadną formą opieki weterynaryjnej. Stado niekontrolowanie się powiększa, dlatego początkowo podjęto decyzję o jego wybiciu.

  Zobacz również: W sprawie stada dzikich krów z Deszczna interweniuje prezydent Duda

  Decyzja o uboju spotkała się z protestem środowisk ekologicznych i aktywistów, którzy pełnią dyżury przy stadzie krów. Zbierane były podpisy pod specjalną petycją.

  Minster Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował o podjętej decyzji na konferencji prasowej przed posadzeniem lipy miododajnej w siedzibie resortu rolnictwa.

  Opublikowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Środa, 29 maja 2019

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Wpisz swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię

  1 352 Obserwujący
  Obserwuj